Частіше накип з'являється на нагрівальному елементі пральних машин та є результатом великої кількості у воді розчинених хімічних елементів (магній, кальцій - причина "жорсткості" води). Також накипу сприяє іржа, якої досить у старих трубах.
З появою накипу значно погіршується теплопроводність металевих виробів. Завдяки чому збільшується час нагріву води та витрачання електричної енергії. При нагріванні води сіль, яка в ній міститься, розкладається на так званий накип (нерозчинний осад) та вуглекислий газ. Відкладаючись на ТЕНі та баці, сіль поступово псує пральну машину. Більшість так званого "сміття" попадає в машину після відключеннь води у мережі, ремонту труб (кожний пам'ятає яка з крану тече вода після ремонтних робіт).
Дізнатися зібрався чи накип на нагрівальному елементі Вашої пральної машини досить просто. Нагрівальний елемент знаходиться під барабаном, унизу, ближче до центру. Посвітіть ліхтариком на отвори у барабані та трохи покачайте барабан. Єдиний недолік цього методу в тому, що іноді важко освітити ТЕН рівномірно.
Декілька способів боротьби з накипом:
1. Хімічний метод. Прання у пральній машині (у режимі без білизни) з засобом, що містить кислоту, який роз'їдає накип. Під час нагрівання води йде хімічний процес, який висвобождає бак та ТЕН від накипу. До переваг цього методу можно віднести достатню простоту, дешевизну та ефективність. До недоліків: те що можуть протікати гумові вироби в пральній машині, якщо перевищити необхідну кількість засобів, також може з'явитися неприємний запах.
2. Фізичний метод. Цей метод захисту від накипу передбачає що Ви будете "зм'якшувати" воду (за допомогою встановлення спеціальних приладів, які змінюють воду).
- магнітний прилад для зм'якшення води та видалення з неї деяких шкідливих елементів (магнію, кальцію) зберігає пральну машину від створення накипу на баці та ТЕНі. Єдиним недоліком цього приладу є його вартість - 30-35 долларів.
- є також механічний фільтр для очищення води, який захищає пральну маштну від потрапляння різноманітного сміття: іржа, пісок и т.д.
3. Технологічний метод. Давно відомо, що накип більш за все з'являється при використанні високої температури. Цю особливість прийняли до уваги більшість виробників пральних машин. Вони створили спеціальні режими прання білизни в умовах невеликої температури нагріву води. ТЕН також може псуватися від самої білизни. Тканини, що ліняють та "обсипаються" краще за все прати вручну. Велику шкоду нагрівальному елементу та самій білизні наносять підроблені пральні порошки.
Який можна зробити висновик з цієї статті? Якщо Ви бажаєте щоб Ваша пральна машина працювала довгі роки - зменшуйте температуру нагріву води (обираючи спеціальні режими прання), використовуйте прилад для очищення води.