Правила перевезення холодильника. Чи можна перевозити холодильник лежачи або на боці?

Головне питання, що виникає при перевезенні холодильника - чи можна перевозити його лежачи або на боці. Поміркуємо, який же з цих способів найкращий.

Чи можна перевозити холодильник лежачи?

При переїзді напевно кожен стикався з питанням: \"Як перевезти холодильник правильно і чи можна перевезти холодильника лежачи?\". Більшість фахівців не рекомендують останній спосіб - перевезення в горизонтальному положенні часто призводить до різних ушкоджень домашнього льодовика: може відійти кріплення компресора до рами, обрив трубок, витікання компресорного масла в нагнітач і, як наслідок, його подальше засмічення. Також при перевезенні в лежачому положенні збільшується навантаження на компресор і іноді це призводить до згубних тріщин, через які виходить фреон або замінюючий його газ.

Якщо немає іншого вибору, як можна перевезти холодильник лежачи?

Ну що ж, якщо для вас неможлива доставка холодильної установки у вертикальному положенні, то ви можете звести збиток до мінімуму. Потрібно дотримуватися кількох простих правил:

  • Не кладіть холодильник на задню частину або на дверцята.
  • Трубки, які йдуть від компресора, по можливості повинні «дивитися вгору». Якщо трубок не видно або вони розходяться в протилежні сторони, перевозьте холодильник на будь-якому боці.
  • Закріпіть холодильник, щоб він не зрушився від гальмування або несподіваного повороту. Якщо ви перевозите холодильник в салоні автомобіля, притримуйте його рукою.
  • Не вмикайте холодильник відразу після перевезення. Поставте його вертикально і зачекайте кілька годин (бажано не менше чотирьох), щоб масло, що потрапило в трубки, втекло назад.

Я можу перевезти холодильник у вертикальному положенні. Що потрібно робити?

Пам\'ятайте, що максимально можливий нахил при перевезенні не повинен перевищувати 40 градусів. Зверніть увагу на висоту свого холодильника - якщо вона більше 175 сантиметрів, то вартість його перевезення буде дорожче, ніж у більш низьких моделей, адже в такому випадку потрібно машина з великими габаритами.

Насамперед ознайомтеся з усією супровідною документацією, в ній повинні бути вказані всі умови для транспортування. Разморозьте холодильник і звільніть його від всіх продуктів і додаткових елементів (ящики, полиці, підставки під яйця і т.д.) і по можливості промийте його зсередини. Існує безліч варіантів упаковки для перевезення холодильника - повітряно-бульбашкові та поліетиленові плівки, картон, пінопласт, коробки від виробників. Щоб не пошкодити забарвлені поверхні, підкладіть під дно сукно або щільний лист картону.

Надійно закріпіть холодильник всередині салону транспортного засобу за допомогою упор і прокладок, щоб він не зміщувався під час перевезення. Щоб дверцята холодильника не відкрилися під час транспортування, закріпіть їх м\'якими ременями або обмотайте малярським скотчем. Якщо у компресора вашого холодильника є зовнішня підвіска на пружинах, попередньо якомога сильніше затягніть усі болти. І, звичайно, після перевезення дайте вашому домашньому льодовику «відстоятися» - не включайте його в мережу хоча б дві години.